מפגש אושפיזין מיוחד בתיכון החברתי

אופיר דהן, אדם עם מוגבלות מורכבת שלא מוותר ומממש חלומות אישיים במפגש 'אושפיזין' עם תלמידים במסגרת מיזם 'ביחד זה אחד- תיקון עולם': "האמונה בעצמך מאפשרת לך להגשים הכל, למרות המוגבלות"

 

כמידי שנה מקיימים תלמידי התיכון החברתי-קרית אתא, את מנהג ה'אושפיזין' הנהוג בחג סוכות. השנה, במסגרת הנושא השנתי "אנשים עם מוגבלות" כחלק ממיזם 'תיקון עולם' של עמותת 'עדי' ומשרד החינוך- ניתן דגש מיוחד לנושא קבלתם בחברה של אנשים עם מוגבלויות התלמידים ביקשו לתת נופך אישי-מקורי לאירוע והזמינו ל'סוכת הצדק' שהקימו את אופיר דהן(35), לא נתן לתסמונת הגנטית שארקו-מארי-טות לעכב אותו במשימות ואתגרי חייו, בכל יום מחדש דהן מגשים חלומות, שכבר כוללים בגרות מלאה, התנדבות לצבא, תואר ראשון, הרצאות בפני קהל ומימוש עצמי

 

אופיר, מועסק כיום ככלכלן בכיר בחברת כימיקלים לישראל, ובמפגש עם התלמידים משחזר את סיפור חייו באמצעות חוש הומור בריא, סיפורים אישיות, לצד ההתרסקות הגדולה שחווה.

 

בגיל 32 החל להאמין בעצמו ובכוחותיו שוב וחזר להמשיך ולהגשים את חלומותיו באמצעות האומץ שלו לרדוף אחריהם. במהלך ההרצאה אופיר משתף כיצד בכל הזדמנות שיש הוא נלחם בחוקים העלולים להגביל אותו, עד לשינוי הכללים. למפגש הגיעו הוריו וחבריו, בזמן שאופיא מספר בהומור כיצד אמו הייתה על תקן "האישה הרעה", אלא שבפועל היא זו שדחפה אותו להצליח ולהתייחס לעצמו כמו לכולם, כך שבאמצעות אומץ, תשוקה ונחישות- אופיר הצליח להשיג כל יעד בחיים. הוא אף הפר את הכללים פעם נוספת כאשר ביקש זוגיות באמצעות רשתות חברתיות, ואף בכך הצליח.

 

ותודה למארגנות ומובילות המפגש- לבנת פרידמן ואילנה כהן מחנכות בתיכון החברתי הבינו שהתפקיד שלנו כחברה הוא לדאוג לאנשים שמסביבנו ובאמצעות חינוך ניתן יהיה לעשות שינוי ולהפוך את החברה שלנו למקום שהרבה יותר טוב לחיות בו.

פוסטים אחרונים

חפש