אשדוד

במסגרת מפגשי 'צמד בסלון' ביום המודעות הבינלאומי לשוויון אנשים עם מוגבלות', תלמידי 'מקיף ז'- אשדוד' נפגשו עם קרן לוי- אם לילדה עם אוטיזם ועיכוב התפתחותי, קרן סיפרה לתלמידים על פעילותה במסגרת בית ספר 'גוונים' לתלמידים החיים עם מוגבלות בתקשורת, על פעילותה להנגשת המרחב הציבורי למען אנשים החיים עם מוגבלות, במפגש השתתפה מנהלת בית הספר יפעת שרף. במפגש סלון נוסף- כ 40 תלמידות 'מדרשת אמית למדעים ואומנויות'. נפגשו לשיח בנושא 'החיים עם מוגבלות ראיה'. 

 

 

האורח- סביה  של אחת התלמידות שיתף את חברותיה של נכדתו כיצד נראיםחיים של אדם החי עם מוגבלות ראיה- לא מולדת, איך מאור עיניו נפגע, וכיצד הוא מתמודד עם אתגר חייו, איך קיבל את זה בהתחלה ואיך הוא מתמודד עם זה כיום. רגע מרגש אירע כשחשף רגע חזק ומעורר מחשבה: "הראיה שלי התדרדרה, שנתיים אחרי הנישואין כבר לא ראיתי, אמרתי לאשתי "את יכולה לקום וללכת לא מגיע לך לחיות עם מישהו עם מוגבלות ראיה והיא ענתה- התחתנתי עם מישהו, איתך, לא עם המוגבלות שאתה חי איתה, אני עדיין אשאר איתך, היום אנחנו נשואים 43 שנה" סיפר בהתרגשות.

 

״למרות שאני לא רואה אני מרגיש שיש לי הכול רגליים ,פה , ידיים. למרות המגבלה אני ממש עצמאי ועושה הכול" סיכם.

 

תלמידות 'אמית מדעים ואומנויות' ביקשו לסכם את המפגש: "זה יפה לראות למרות הקשיים המשכת הלאה וזה לא שבר אותך , אני לוקחת על עצמי שגם שקשה לי ויש דברים שאני מתמודדת איתם אז לא להישבר ולראות את הטוב שבדבר״. תלמידה נוספת הסבירה: "למדנו בנוסף להיות בני אדם טובים יותר או לפחות לנסות ולהשתדל".

צמד בסלון 2018- מקיף ז אשדוד.

חפש