מפגש צמד בסלון- בית שמש: "המצאת נגישות בעקבות האבא"

תלמידי נחשון אמת- מטה יהודה: מפגש סלון, שיחת הכנה והפנינג חנוכה יחד עם תלמידי 'פסיפס מודיעין'.

 

התהליך המשמעותי של תלמידי 'אמת נחשון' החל ביום חמישי- באמצעות שיחת הכנה בהובלת העיתונאית חגית רון רבינוביץ, במפגש שארך כשעתיים חגית שיתפה סיפורים מחייה וחיי בנה עילי החי עם אוטיזם בתפקוד נמוך.

 

המפגש נועד לשמש 'שיחת הכנה' לקראת מפגש תלמידי 'אמית נחשון' בפעילות משותפת יחד עם תלמידי 'פסיפס- מודיעין'.

ביום ראשון(2.12)ערב 'יום המודעות הבינלאומי לשוויון אנשים עם מוגבלות' נפגשו כ 15 מתלמידי הישיבה במפגש סלון בבית משפ' פייבר בעיר בית שמש, יחד עם האורח עומר צור שוחחו על החיים יחד עם אבא החי עם כסא גלגלים, צור שיתף את התלמידים בפעילות חברת 'פארטרק' להנגשת טיולי שטח, אותה הקים בעקבות סיפור חייו של אביו ועבור עבור אנשים החיים עם מוגבלות.

יממה לאחר מכן תלמידי הישיבה אירחו כ 40 תלמידים ואנשי צוות מביה"ס 'פסיפס- מודיעין', לחגיגת חנוכה משותפת. לטובת הפעילות המשותפת גייס רכז 'מעורבות חברתית' אמיתי גאולי- תרומות בסך 2000 שקל- בזכותם התלמידים קיימו פעילות יצירה באבן וחמר, אפיית פיתות, שירה משותפת וריקודים, בהמשך נהנו בפעילות מתנפחים ואפילו אתגרו את עצמם במשחק כדורסל משותף.

התלמידים יצאו מחוזקים ומעודדים מהפעילות. המפגש טלטל אותם בצורה חיובית. גם צוות ביה"ס פסיפס התרשם לטובה מתלמידי 'אמית נחשון'. רכזת פעילות מביה"ס פסיפס סיכמה את המפגש: "היה יום מרגש ומיוחד, עם אנרגיות מדהימות ובעיקר יום מפנק. יצאנו כולנו עם חיוך ענק- הצוות והתלמידים, אנחנו מצפים ומחכים להמשך עשייה משותפת".

תודה מיוחדת לרכז מעורבות חברתית אמיתי גאולי על הובלת הפעילות והתהליך החינוכי במסגרת 'תיקון עולם'.

חפש