הדרכה מיוחדת בקמפוס רוגוזין

פותחים עיניים ולב לצרכי העיוורים:  במפגש בהשתתפות תלמידי שכבה י' וכיתות ו'- נציגות 'עמותת פעול"ה' שירה וניצה דהן שיתפו בסיפור חייהם, סיפרו על זיכרונות מהתקופה שלפני היחלשות הראיה, חשפו אתגרים בחיים של אדם עם מוגבלות ראיה והדריכו את התלמידים כיצד ראוי להתייחס במפגש עם אנשים החיים עם מוגבלות. התלמידים מצידם הכינו מראש שאלות על אפשרויות של החברה להקל על אנשים עם מוגבלות והתעניינו באורח חיים של אדם עם מוגבלות ראיה.

 

לסיום, מנכ"ל 'פעולה' אלי שרוני- הציג לתלמידים פיתוח טכנולוגי מיוחד: חיישן אלקטרוני למדידת נוזלים, בעזרתו אנשים עם מוגבלות ראיה יכולים למזוג מים, להכין קפה ואפילו לייצר תערובת של משקאות. "זה פיתוח שהמציאו תלמידי 'אורט כרמיאל', בני נוער בגיל שלכם, זה אומר שגם אתם יכולים להמציא פתרונות טכנולוגיים וכך לעזור לאוכלוסיות רבות בארץ ובעולם" סיכם שרוני.

ניצה דהן סיפרה "בגיל 20 חשבתי מה הכי מתאים לי. סיימתי תואר שני בפסיכולוגיה ועבדתי במרכז לילדים, עזרתי להם בעצות, בהדרכה ופתרון בעיות. זה שאני לא רואה- לא אומר שאני לא שומעת ולא יכולה לעזור. בעקבות התאונה הראיה שלי נפגעה, אבל אם היה אז חגורת בטיחות הערכה של הרופאים זה שהנזק לראיה שלי היה נמנע. לכן חשוב כשאתם נוסעים ברכב- תחגרו בכל מצב" סיכמה ניצה במסר נוסף לתלמידים.

פוסטים אחרונים

חפש