ההתנסות של תלמידי רב תחומי- חדרה: דיאלוג בחשכה

ההתנסות של תלמידי רב תחומי- חדרה: דיאלוג בחשכה: כ 30 תלמידי ביה"ס רב תחומי- חדרה' ביקרו במוזיאון 'דיאלוג בחשכה' לסיור המחשה והתנסות עצמית- כיצד נראים חייו של אדם עם עיוורון ראיה

 

במשך כשעה שוטטו בין חדרים וחללי חושך, בהובלה של מדריך החי עם עיוורון. התלמידים נאלצו להשתמש בחושים אחרים(מישוש, ריח ושמיעה) מלבד חוש הראייה וכך הצליחו להיכנס מעט לעולמם של אנשים החיים עם עיוורון ראיה, ללמוד על משימות, אתגרים יומיומיים, כמו איתור ידית דלת, חציית כביש, מציאת כיסא ישיבה, בלי כל אפשרות לראות דבר.

 

התלמיד אופיר זימן: "כשמתחילים את הסיור בחושך. זה מרגיש מוזר אבל מתרגלים וזה נהיה מגניב. גם המדריך מצחיק וצוחק על המצב ועל זה שהוא כבד ראייה ולוקח את זה באופן מצחיק וגם הדיסטנס הזה שיש עם המדריך שאתה לא יודע מי זה עד הסוף זה מגניב. היה כיף ומיוחד. תודה".

 

התלמידה הילי בוקסר: "נהניתי מאוד בפעילות "דיאלוג בחשיכה", וזה היה מאוד מעניין להבין איך עיוורים מרגישים, ולנסות להתמודד עם המציאות הזאת".

 

התלמידה מאי הדס: זה היה ממש מסקרן לדעת איך עיוורים/כבדי ראייה מתמודדים אני ממש שמחתי שהייתה לי ההזדמנות לחוות את זה. אני תמיד כיבדתי וקיבלתי את ה"שונה" וזה בכוונה במירכאות כי אני לא חושבת שצריך לשפוט אנשים על פי המראה שלהם ולקרוא להם שונים, ואחרי שיצאנו לפעילות הזאת אני הבנתי עוד יותר שהם בדיוק כמו כולם"

 

 

פוסטים אחרונים

חפש