הפנינג 'תיקון עולם' לתלמידי מחוז הצפון

לרגל סיום שנת לימודים, תלמידי שכבה ט' וצוות ההוראה מ 24 בתי ספר השותפים למיזם 'תיקון עולם' השתתפו בהפנינג ענק במתחם בא-לגן בקיבוץ יגור, במסר המיזם: ביחד זה אחד', הכלה וקבלת האחר ושילוב אנשי עם מוגבלות בסביבת בית הספר ובחיי היום יום. ההפנינג הייחודי נערך יום אחרי 'צעדת ערן- גדרה' בהשתתפות בתי ספר השותפים למיזם 'תיקון עולם' במחוז דרום ומרכז הארץ

 

המשתתפים חולקו לקבוצות פעילות, אלו צוותו לתלמידים מבתי ספר של החינוך המיוחד, דיירי מרכז עדי נגב- נחלת ערן ומקבלי שירות מעמותת אלווין. במהלך יום הכייף, התלמידים עברו בין תחנות ומשימות: מעגל מתופפים, פינת חי, מתחמי יצירה, משחקי חשיבה, סדנת נגישות בטבע, משחקי שיווי משקל, מכוניות מתנגשות ועוד שלל אטרקציות

 

תלמידי 'ריאלי מטוס' התנדבו בהפקת ההפנינג, אליהם הצטרפו תלמידים מבתי ספר בגרמניה, במסגרת חילופי משלחות. כך התאפשר לתלמידי הריאלי הדר ולתלמידים נוספים המשתתפים במיזם להציג לאורחים את פירות המיזם ושיתוף הפעולה ליישום מסר 'ביחד זה אחד'

 

את האירוע פתח מנכ"ל הכפר השיקומי 'נחלת ערן-עדי נגב' אבי וורצמן שעודד את התלמידים לחוות את יום ההפנינג במשותף ובתחושת אחדות: "על פי המסורת כשאדם מכבד את אביו ואמו הוא זוכה לאריכות ימים, בתיקון עולם המוטו שלנו זה איך אנחנו מעניקים לאחרים, איך אנחנו הופכים להיות אנשים טובים יותר, איך ביחד עם האחרים 'ביחד זה אחד'"

 

רכזת המיזם באזור חיפה- בתאל קטורזה כהן הסבירה לתלמידים על מהות המיזם: "המטרה של המיזם של עמותת עדי היא לגשר על הפערים החברתיים בכל מה שקשור לאנשים עם מוגבלות, להביא לשיוויון מלא ולהגביר את האור בחברה . המטרה המרכזית שלנו היום לעשות שמח כולם ביחד"

 

מייסד עדי ומנכ"ל מרכזי עדי יהודה מרמורשטיין: "היום המיוחד הזה, השמחה הפעילויות והכייף מגיעים לכם תלמידים להתקרב ולחבק את האוכלוסייה המיוחדת שאנחנו בעדי רואים שנים רבות, לטפל ולשקם וחסר לנו רק את החיבוק של האוכלוסייה הבריאה. אתם האנשים שיכולים לתת לנו את הכח ויחד נצעד קדימה לתיקון עולם"

 

בהפנינג השתתפו מקבלי שירות מעמותת אלווין, ביה"ס יאנוח-ג'ת, רבין תל מונד, הריאלי חיפה- מטו"ס, ריאלי- הדר חיפה, רבין קרית ים, גניגר חיפה, בית ספר רודמן קרית ים, בית אקשטיין , מרכז תעסוקה עוספיא, דליית אל כרמל, נשר א, נשר ב, רב תחומי חדרה, גבעת עדה הרים, נווה אתגר-להבות חביבה, א.ד.מ.נ שילובים בקריית אתא, גיל חיפה, חוסן חיפה, התיכון החברתי בקריית אתא, עדי נגב נחלת ערן.
התלמידים עברו במגוון רחב של תחנות: בועות סבון, אבן הפלא, איפור, שזירת צמות, קעקועים, פינת חי, מכוניות מתנגשות, זירת תותחים, הוקי אוויר, כדורגל שולחני, מחט בערימה של שחט, באולינג, משחקי חשיבה, מעגל מתופפים בהובלת גורן רודיטי שהרקיד ושימח את כל המשתתפים.

 

תודה גדולה להנהלת מתחם 'בלאגן- יגור' על העזרה הגדולה, לצוות התפעולי וגלעד גרמן שמנצח על הכל. לחברת קוביות על עשרות המשחקים המיוחדים, לעמותת לטם על סדנת נגישות בשביל ישראל לכרמל ולחברת פראטרק שחשפו את התלמידים לטיולים משותפים בטבע באמצעות הטקרקים.

 

לגלריה המלאה- עמוד מיזם תיקון עולם בפייסבוק

 

 

פוסטים אחרונים

חפש