התהליך המשמעותי של תלמידי מקיף ב'- ראשון לציון ומרכז 'ניצני ראשון'

רק התחלנו את השנה והתוצרים המדהימים בעקבות 'תיקון עולם' יוצאים לפועל: מפגש היכרות ופעילות משותפת של תלמידי 'מקיף ב' ראשון לציון'.

 

כ 20 תלמידים משתתפי תכנית 'תיקון עולם' בהובלת הרכזת החברתית- ברכה ורצברגר- ערכו השבוע מפגש ופעילות יצירה במרכז עמותת 'ניצני ראשון', המפעילה מרכז יום ומועדונית לחניכים- בוגרים וילדים החיים עם שיתוק מוחין.

 

בשלב ראשון, כחלק מתהליך ההכנה של התלמידים- מייסד ומנהל 'ניצני ראשון'- יורם זפרני, נפגש עם התלמידים לשיחת חשיפה ורקע על המרכז הפועל כבר 17 שנה.זפרני סיפר על פעילויות העמותה, שהוקמה על ידי קבוצת הורים לילדים עם שיתוק מוחין וניוון שרירים, ההורים לא מצאו לילדיהם מסגרת אחרת, הפנימו שהדרך היחידה לדאוג לאיכות חייהם של ילדינו, היא להקים עמותה עצמאית.

 

שבוע לאחר מכן, תלמידי 'מקיף ב' בליווי  המורה- אילת חן- הגיעו לביקור ולפעילות יצירה, יחד עם 8 חניכי מרכז 'ניצני ראשון'. לאחר שיחת היכרות אישית, קיימו יחד פעילות יצירה, איור והדבקה ומשחק התבטאות בכתב: מה זה תיקון עולם, איך הם רואים את עצמם מתקנים את העולם, ואיך ניתן להרחיב מעגלי התנדבות ויצירת משותפים יחד עם אנשים עם צרכים מיוחדים.

 

חלק מהמילים שהתלמידים בחרו: "אהבה", "תמיכה", "הדדיות", "קבלת השונה", "ביחד" ו- "שותפות".

פוסטים אחרונים

חפש