זוהרים בירושלים

במסגרת תכנית 'תיקון עולם' תלמידי כפר הנוער זוהרים התארחו במרכז עדי- ירושלים, ללמידה והיכרות עם אנשים עם מוגבלות מורכבת, במטרה לגרום להסרת מחיצות ולרכישת ערכים ביחס הראוי כלפי אנשים עם מוגבלות. 

 

בסיור המרגש, בהשתתפות כ 20 תלמידים ואנשי צוות- ביקרו בחדרי טיפול, בבריכה הטיפולית ובכיתות הלימוד. התלמידים התעניינו בלוז היומי של ילדי עדי, האם קרובי משפחות מבקרים וכיצד מעניקים טיפול וחינוך בדרך מקורית ומותאמת אישית לכל תלמיד.

 

"המשפחות אוהבות אותם ומאוד חשוב להם שיהיה להם איכות חיים" הסבירה רכזת מתנדבים במרכז עדי- חיה וולפסטל ששיתפה את התלמידים בפרויקטים מיוחדים הפועלים במרכז. כמו פעילויות שבועיות של תנועת 'בני עקיבא' ומפגשי 'קבלת שבת', ומתנדבות "קריאת שמע" המבקרות את הדיירים מדי ערב, בכך מעניקות לחניכים חווית שינה מתוקה עם אמירת 'קריאת שמע ולילה טוב' בצורה נעימה.

 

במהלך הסיור התלמידים התנסו בתחושת אדם עם מוגבלות. בעזרת כיסויי עיניים הרגישו מעט כיצד מרגיש אדם עם מוגבלות ראיה, בעזרת אוזניות אוטמות הרגישו כיצד מרגיש אדם החי עם מוגבלות שמיעה.

 

לסיום, התכנסו לדיון מסכם, במהלכו הודו על הלמידה המשמעותית. מספר תלמידים ביקשו להגיע שוב להתנדב, לשמח ולשמוח יחד עם דיירי 'עדי'. אחד התלמידים שמתמחה בקסמים, להטוטים ומוזיקה – ביקש לבקר בעתיד ולהתנדב במרכז 'עדי'- יחד עם חבריו.

 

"זה חשוב מאוד שיש מרכז כזה" סיכם התלמיד אליה "לפני עשרות שנים לא היה לילדים כאלה מקום. הורים לא ידעו איך להתמודד עם מציאות חיים מורכבת, איך לדאוג ולגדל ילד עם מוגבלות, היו אפילו הורים שהשאירו את הילד ברחוב" הוסיף המורה המלווה הרב ישי מרצבך.

את הפעילות המיוחדת הובילה חיה וולפסטל יחד עם בת שירות- יהל שירה אברמוב. לתלמידים התלווה צוות הישיבה ישי מרצבך ושילה רוזנשטיין.

 

פוסטים אחרונים

חפש