חינוך לחברת מופת- בית ספר בן גוריון

יו"ר הכפר השיקומי 'נחלת ערן' האלוף במיל' דורון אלמוג התארח בבית ספר 'בן גוריון- ראשון לציון', למפגש עם התלמידים והיכרות מקרוב עם הפעילות הייחודית של בית הספר בלמידה משותפת יחד עם תלמידי עמותת 'ניצני ראשון'.

 

בין שיעור אנגלית לגיאוגרפיה התלמידים נפגשו ללמידה משותפת עם תלמידי 'ניצני ראשון'- תלמידים עם שיתוק מוחין.

 

אלמוג שוטט בין כיתות הלימוד, האזין לדיוני התלמידים, השיב לשאלות וקיבל סקירה על פעילות בית הספר במסכרת תכנית 'תיקון עולם', ופרויקט השנתי של בית הספר– למידה משותפת יחד עם תלמידי 'ניצני ראשון', כאשר השנה הלמידה מוקדשת לנושא ספורט פראלימפי: מושגים בענף הייחודי, כללי משחק והיכרות עם שחקני ענף הספורט הפראליפי, לקראת השתתפות התלמידים בתחרות הספורט הפראלימפםית בחודש מאי 2019.

 

במהלך הסיור- תלמידי שכבה ו' התעניינו בפרויקט חייו של אלמוג ובפעילות הכפר השיקומי 'נחלת ערן'. בנוסף הציגו דוגמאות למערכי שיעור בנושאים הנוגעים ל'חברת מופת' וליחס ראוי כלפי אנשים עם מוגבלות. נושא שמקבל בולטות בתכנית הלימודים, כאשר מערכי השיעור הנלמדים הינם חלק מציון התלמידים במגמת שפה ולשון.

 

לקראת המפגש המרגש, התלמידים צפו בסרטון המתאר את סיפור חייו ופעילותו של אלמוג למען אנשים עם מוגבלות מורכבת וזכייתו בפרס ישראל למפעל חיים. בשלב שני נדרשו לסכם בעבודת כתיבה – מאפיינים בפעילותו ודמותו של אלמוג, נימוקים לזכייה בפרס וניתוח המסר המרכזי שאלמוג העביר בנאום הזכייה: "רק כך נקים חברת מופת ונוביל לתיקון עולם, חברה בה לכולם צרכים שונים אך זכויות שוות".

 

מערכי שיעור הנלמדים בכיתות הלימוד נערכים כחלק ממגמת שפה ולשון?. כך למשל תלמידי שכבה ה' ו-ו' עסקו בסיפורם המרגש של ריבי ויוסי בר, הורים מאמצים לתמר- שנולדה עם תסמונת דאון, תסמונות הגורמת לקשיים רבים, כמו: עיכוב התפתחותי, מאפייני מראה שונים וקשיים בדיבור. בעבודת הכתיבה נדרשו לסכם: מה חשיבות המעשה שנקטו ריבי ויוסי, האם הם מזדהים עם המעשה וכיצד הוא יכול להשפיע על ההתנהגות של החברה בישראל.

 

לסיום, כלל התלמידים התכנסו בספריית בית הספר – שם העניקו לאלמוג ספר- עותק מסיכומי עבודת התלמידים . נציגי התלמידים הקריאו מכתבי ברכה ושיתפו בחוויה המשמעותית בזכות הלמידה המשותפת ושבירת מחיצות.

 

בית ספר בן גוריון משתתף בתכנית 'תיקון עולם' של רשת מרכזי עדי, על פי חזונו של האלוף במילואים דורון אלמוג .

פוסטים אחרונים

חפש