פרלמנט תיקון עולם- תשע"ח

מפגש ראשון לשנת הלימודים לתלמידים נבחרי 'פרלמנט תיקון עולם' נפגשו 70  בני נוער ליום מעורר השראה בירושלים באכסניית אגרון. את היום התלמידים פתחו בהרצאה של מנהל המיזם בני חדד על מאפייני המנהיג ומה נדרש ממנו על מנת להוביל שינוי בחברה ביחס לאנשים עם מוגבלות.

מפגש נוסף בהובלת פסקל ברקוביץ עורר השראה להוכחה ש'אין דבר העומד בפני הרצון ואין דבר כזה שאין דבר כזה'. בסיפור חייה ברקוביץ' הוכיחה שאין יעד שהיא לא תכבוש ואין חלום שהיא לא תגשים. לאחר מכן המשכנו בסדנה חווייתית של עמותת לטם שעסקה בנגישות בטבע ואיך יוצאים לשטח ומקשיבים לצרכים של אנשים עם מוגבלות לאורך הטיול. בסיום הסדנה התלמידים יצאו עם חוברת טיולים נגישים. כמו כן,

התלמידים נפגשו עם משה הלר לסדנה על תפקידי התקשורת ואיך מייצרים סיפור סקשורתי, ספין וכמובן שימוש אפקטיבי ברשתות החברתיות. לאחר מכן נחלקו לקבוצות חשיבה בנושאים שונים: חגיגות 70 למדינת ישראל בהתייחס לאנשים עם מוגבלות בהובלת רכזת ריאלי מטו"ס מיכל ישראלי , תכנון הצגת סוף שנה במסר 'תיקון עולם', ותכנון צעדות 'תיקון עולם' שיתקיימו במהלך סוף חודש מאי.

לסיכום, קינחנו בעודד בלייברג מחבר הספר "אני והאנטנה שלי"  על סיפור חייו ותסמונת טורט, על ההתמודדות שלו ואיך באמצעות כתיבה הוא מנסה לשנות את העולם.

התלמידים יצאו נרגשים לקראת המשך העשייה בבתי הספר.
עכשיו הם יודעים שרק ביחד נוכל לשנות את העולם.

פוסטים אחרונים

חפש