"כששותלים אהבה – קוצרים אהבה".

טו בשבט עם ערך מוסף: תלמידי "תיקון עולם" מבית הספר 'הריאלי העברי בחיפה- סניף תיכון הדר' משכבת ט', ציינו את "ט"ו בשבט" בטיול טבע – יחד עם תלמידי בית הספר עופרים.

 

הטיול התקיים במסגרת מפגשי היכרות בני נוער בתכנית 'תיקון עולם'. במפגש, שלישי במספר, התלמידים יצאו ליום כייף, צעדה בטבע, ומנוחה בחוף ים. במהלך הטיול המיוחד התלמידים למדו להכיר אחד את השני, בלי פחד וסטיגמות . את הטיול ליווה צוות מורים ומנהלי בתי הספר.

 

התלמידה אור- חברת פרלמנט 'תיקון עולם' סיכמה את הטיול המשותף: "היה ממש כיף, אני נהנית להיות חלק מהתכנית, לתרום, לתמוך ולעזור. שמחה שאני חלק מהדבר הזה"

 

מחנך הכיתה שלמה כהן סיכם את הטיול המרגש: "אין זה מקרי שבחרנו ביום של נתינה ללא תמורה, דווקא בט"ו בשבט. לא תמיד אנו זוכים לראות פירות בעמלינו, לעיתים כל המאמצים, הכוחות, השקעה עוברים לאדם אחר שנהנה מהזריעה שלנו. התהליך הזה של המעשה החינוכי הזה מלמד אותנו מהי נתינה אמיתית".

 

"התבוננתי בתלמידים מטיילים ומשחקים יחד- הדבר הזכיר  לי שוב ושוב שיש בחיים תהליכים איטיים ונסתרים, דברים מתפתחים מתחת לפני השטח, אנחנו לא רואים כל דבר באופן מיידי ולכן צריך להמשיך לטפח, להתאזר בסבלנות. התהליך משקף את הרוח של "תיקון עולם": אורך רוח, עמל מתמשך, השקעה, מסירות. החיבוק והלב הגדול, לצד התמיכה והדאגה  שהפגנתם כלפי הילד עם צרכים מיוחדים, איתם צעדתם יד ביד לאורך כל המסלול – העניקו משמעות חדשה לאמירה "כששותלים אהבה – קוצרים אהבה". אשרי השכבה שזוהי תלמידה! גאים בכם!".

פוסטים אחרונים

חפש