מפגש מיוחד: הרצאה מרתקת וסוחפת

במסגרת 'הרצאות תיקון עולם' קיימנו בישיבת 'צביה- פתח תקווה' הרצאה בהובלת דני פוקס, פוקס שיתף את התלמידים בסיפור חייו המיוחד- יחד עם בנו אוריאל שאובחן בגיל צעיר על רצף האוטיזם. דני סיפר על מאבקים שהוביל יחד עם בת זוגו נטלי- לשיבוץ ושילוב תלמידים עם מוגבלות במוסדות חינוך מתאימים ואיכותיים ועל פעילותו לרווחת ילדים ומשפחות ילדים עם מוגבלות.

 

"אוריאל למד בעצמו עברית ואנגלית, אבל מעולם לא קרא לי אבא" סיפר דני בהתרגשות: "זה דבר לא קל אבל אוריאל בשבילנו זו מתנה נפלאה, אוריאל לימד אותנו מה זה "אהבה" בצורה הכי פשוטה, בלי לחכות לתמורה בחזרה, פשוט לאהוב". דני המליץ לתלמידים להשתמש בהכשרה במסגרת תכני תיקון עולם', ובהיכרות עם אנשים עם מוגבלות, במטרה להוביל לשינוי יחס החברה כלפי אנשים עם מוגבלות: "הבנתי שלאוריאל ולחברים שלו יש עולם משלהם, אם אנחנו רק נבין את השפה נוכל לתקשר יותר טוב, נוכל לחבר אותם אלינו".

 

"ילדים כמו אוריאל לא אומרים מה הם רוצים ומה הצרכים שלהם, זה התפקיד שלנו בתור חברה בריאה, להכיל ולחבר אותם אלינו, התפקיד שלכם בתכנית "תיקון" עולם, לא רק להתנדב בקהילה ולקנות ערכים, אלא להבין שבלעדיכם אין סיכוי שנצליח לשלב ילדים כמו אוריאל, לקדם אותם ולקבל בחזרה ערכי מופת" סיכם פוקס.

 

בסיום המפגש העניק עותקים מספרו המיוחד "החיים עם אוריאל- שונה אבל שווה", תוך שהוא מבקש מהתלמידים לגלות אחריות, להוביל שינוי חברתי, להתנדב ולהתחבר לילדים עם מוגבלות ובעיקר- להסיר חומות הפרדה.

 

 

פוסטים אחרונים

חפש