מרוץ של החיים

מרוץ של החיים- תלמידי בני עקיבא- מודיעין' מספרים על השתתפות במרתון ירושלים יחד עם דיירי רשת מרכזי עדי

 

מכירים את זה שאדם עם מוגבלות נכנס למעלית, או אמא שהולכת לסופרמרקט עם בנה שמאובחן עם אוטיזם וכולם נועצים בהם עיניים בצורה מוזרה?!. תכנית 'תיקון עולם' של רשת מרכזי עמותת עדי- שאנחנו בישיבה משתתפים בה- באה לתקן את התפיסה הזאת, התפיסה שהופכת אותנו למוגבלים!!

במסגרת התכנית נבחרנו יחד עם 180 תלמידים מובילים, חברתיים, בעלי חזון והשראה, תלמידים אלו משתתפים בכנסים ומקבלים כלים לחולל שינוי ביחס שלנו לאנשים עם מוגבלות, שינוי שמתחיל מעצמינו ועד למערכת הכלל.

 

לפני חודש שמענו בפעם ראשונה על הסיפור של מובילת התכנית- 'מרכזי עדי' שמעניקה חינוך, מגורים ורפואה ל 750 תינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים ואלפי מתנדבים בכל רחבי הארץ.

 

רשת מרכזי עמותת עדי הוקמה לפני 30 שנה בהשראתו של הרב יהודה מרמורשטיין, כאשר שמע סיפור על אדם שהגיע להלוויה של אחיינו שכלל לא הכיר. מדוע הוא לא הכיר את אחיינו? כיוון שבכל פעם שהתארח בבית אחיו היו נועלים את האחיין בחדר צדדי, זאת בעקבות שהתביישו בבנם אשר חיי על הספקטרום האוטיסטי.

 

הנער נפטר, בין השאר בגלל שלא ראה את אור השמש, בזמן שהוריו התביישו בו, באותו רגע הרב יהודה מרמורשטיין החליט לחקור ולבדוק את הנושא לעומק, אז גילה כי משפחות רבות נוהגות כך, אז הוא החליט שלא יקום ולא יהיה עוד מקרים כאלו מצערים והקים את 'עדי'. מאז הוא רץ מרתון ארוך למען ילדים ומתברגים עם מוגבלות מורכבת.

 

נחזור למרוץ שלנו, הגענו יחד עם 42 תלמידי הישיבה ובתחילת המרתון צעדנו עם הגיבורים של 'עדי', במקצה 800 מטר, התלווינו למשפחה גיבורה – שארבעה מילדיהם חיים עם מוגבלות, המשפחה הייתה אופטימית והחדירה בנו את המשפט "נכות אינה מוגבלות". אחרי שסיימנו את מקצה קהילות יצאנו למקצה 10 קילומטרים בעודנו לובשים את חולצת עדי ונושאים אתנו, בזיכרון ובלב את ילדי עדי.

 

חווינו חוויה משמעותית שתלווה אותנו לכל החיים, בנוסף לכך רצינו להודות לכל המשתתפים, התומכים, והתורמים שמאפשרים את כל העשייה המבורכת. מחכים לשנה הבאה בקוצר רוח בתקווה לעתיד טוב יותר ולסביבה מכילה יותר.

 

ג'ונס משלי ודביר פריד תלמידי ישיבת בני עקיבא- לפיד, מודיעין.

 

פוסטים אחרונים

חפש