מרחיבים מעגלי שיח: מפגשי סלון ביום הבינלאומי לשוויון זכויות אנשים עם מוגבלות

לקראת 'היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות' החל השנה ביום שני של חנוכה, יתקיימו כ 60 מוקדי הדלקת נרות חנוכה ומפגשי "צמד בסלון" בכל רחבי הארץ, בהם יתארחו אלפי בני נוער ומבוגרים החיים עם מוגבלויות. במפגש אישי ואינטימי בסלון הבית- אנשים עם מוגבלויות ישוחחו על התמודדויות עם אתגרי החיים, יחשפו תחושות אישיות על חייהם– וישתפו כיצד לקבל פרופורציות על החיים, אהבה ללא גבולות, כאב ושמחה.

פרויקט 'צמד בסלון' נערך זו השנה השניה, במסגרת תכנית חינוכית 'תיקון עולם' של עמותת 'עדי' והאגף לחינוך על יסודי במשרד החינוך. התכנית מתקיימת לאורך השנה כולה ב 105 בתי ספר, במסגרתה- מרצים ואנשים עם מוגבלות נפגשים עם בני נוער ופועלים ביחד לקדם יחס שווה לאנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית, במטרה למחוק דעות קדומות ביחס למוגבלות- כבר מגיל צעיר, לעודד ערכי התנדבות, מעורבות וקידום שילוב אנשים עם מוגבלות בכל תחום.

כ 13,000 תלמידים משכבה ט' ו- י' השותפים ל'תיקון עולם' מקיימים פעילויות מגוונות לשינוי מודעות, לטובת מהפכה ערכית בחברה הישראלית. כך למשל בתי הספר מובילים פרויקטים עצמאיים להעצמת המסר, לצד ביקורים והתנדבות במרכזי עמותת 'עדי', בבתי ספר לחינוך מיוחד ובמרכזי שירות לאנשים עם מוגבלות.

את מפגשי 'צמד בסלון' מובילים כ- 24 מרצים מפעילי הצגות ומובילי סדנאות במסגרת 'תיקון עולם השנתית. אליהם יצטרפו עשרות 'מתארחים' מהקהילה ונציגי מרכזי עדי.

המנהל הכללי של רשת מרכזי 'עדי' הרב יהודה מרמורשטיין: "פעם בשנה, כדאי לעצור לרגע ולחשוב על אנשים שמתמודדים עם אתגרי החיים כמו כולם, אך צריכים להתמודד גם עם אתגרי המוגבלות שיש להם. אני קורא לכולם להצטרף לערבי 'צמ"ד בסלון' שאנחנו מקיימים בכל רחבי הארץ ולהכיר מקרוב מה זו מוגבלות וכיצד ניתן לתת כתף ולחשוב גם על האחר בחברה שלנו. כך נוכל להפוך לחברה טובה וערכית יותר"
מנהלת 'תיקון עולם' בתאל קטורזה- כהן: "צמד בסלון מאפשר להניח רגע את המסך, להתבונן באנשים ולהתרגש. בערב אחד לכמה שעות אנחנו מגרשים את החושך ומגבירים את האור בחברה הישראלית.

פוסטים אחרונים

חפש