תיקון עולם בצעדת ערן 2019

תלמידי מערכת החינוך צעדו למען קבלת אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית במסגרת מיזם 'תיקון עולם' של עמותת עדי, ולזכר ערן אלמוג, בנו של דורון

 

למעדי מ-500 אנשים השתתפו ב'צעדת ערן 2019' יחד עם דיירי עדי 'מוריה' בגדרה. הצעדה התקיימה זו השנה התשיעית, בהשתתפות כ-250 תלמידים מ-18 תיכונים השותפים למיזם החינוכי' תיקון עולם', לצד ילדים ואנשים עם מוגבלויות. הצעדה התקיימה תחת המסר "ביחד זה אחד", כחלק ממיזם 'תיקון עולם', של עמותת 'עדי' המונה ארבעה מרכזים לאנשים עם מוגבלויות ברחבי הארץ, ומשרד החינוך, במטרה להעביר את מסר השינוי החברתי ביחס לאנשים עם מוגבלויות וקבלתם כשווים בחברה הישראלית.

 

את הצעדה הובילו האלוף במיל' וחתן פרס ישראל דורון אלמוג, סגן ראש מועצת גדרה סער רווח, מנהלת עדי 'מוריה' בגדרה נעמה סודקביץ', חבר הנהלת עדי שמעון רבינוביץ', מתנדבי משטרת ישראל, עובדי חברת אל-על, חיילים וצוות עמותת 'עדי'. לאחר הצעדה התכנסו הנוכחים יחד עם חניכי ודיירי מרכז 'עדי מוריה" בגדרה, קיימו פעילויות חווייתית, הפעלות, דוכנים ועוד, על בסיס מסר המיזם: שילוב, הכלה והכרת האחר.

 

האלוף במיל' דורון אלמוג, יוזם צעדות ערן על שם בנו ערן אלמוג אמר בנאום למשתתפים: "בעבר ילדים עם מוגבלות שכלית הוחבאו מאחורי חומות של בושה. היום אנו מתייצבים יחד עם ילדי עדי גדרה למצעד של ערבות הדדית ואהבת אדם באשר הוא. כי עוצמת החברה לעולם תימדד בעוצמת החוליות החלשות. ככל שנעשה יותר לחיזוקן נהיה אנשים טובים יותר וחברה טובה יותר. ערבות הדדית ואהבת אדם הן לא סיסמאות, זו הרוח של העם היהודית שהביאה לתקומת מדינת ישראל, וזו הרוח שבסופה יש תמיד ניצחון".

 

לצעדה הצטרפו בני נוער משתפי תכנית 'תיקון עולם'. במהלך שנת הלימודים התלמידים עברו תהליך משמעותי, הכולל לימוד ושיח בבתי הספר, סדנאות מיוחדות והרצאות מפי אנשים עם מוגבלויות, הצגות וסרטים על נושא המוגבלות, חלקם ביקרו במרכזי עדי לאנשים עם מוגבלות- בירושלים, בני ברק, גדרה ובכפר השיקומי 'עדי נגב – נחלת ערן', לאחר מכן הובילו מיזמים בית ספריים ופרויקטים לשילוב, הכלה וחיבור לאנשים עם מוגבלות.

 

סגן ראש המועצה המקומית גדרה סער רווח, השתתף באירוע הביע גאווה באירוח המיוחד מעניקה המועצה המקומית למיזם יחד עם מרכז עדי 'מוריה': "תודה לכם התלמידים על שותפותכם ביום זה ולאורך השנה כולה, אתם העתיד של ישראל. נבחרתם להוביל שינוי מהפכני, ואנו גאים בשותפות, בעשיה ובטיפול בשונה ובאחר".

 

פוסטים אחרונים

חפש