'מפגש והתנסות עם תלמידי 'רבין- כפר סבא

מפגש והתנסות עם תלמידי רבין כפר סבא': השותף שלנו במסגרת 'תיקון עולם' רם ברוך דונל השתתף במפגש- הרצאה בפני כ-200 תלמידי שכבת ט'- מתיכון רבין כפר סבא

 

רם סיפר על אתגרים, קשיים ונקודות אור בחיים יחד עם בתו דרור- החיה עם שיתוק מוחין ושילובה בחברה, כפי שמתואר בספרו 'לגדול איתה'.

 

במהלך ההרצאה, דונל ערך התנסות בהשתתפות הקהל, כדי להמחיש מעט איך ההרגשה לחיות עם מגבלה: בעזרת 3 תלמידים- נציגי הקהל, כאשר יד אחת 'מנוטרלת'(מאחורי הגב) התבקשו להסיר עטיפת 'סוכריה על מקל' בלי להיעזר באדם מהסביבה. התוצאה: 2 תלמידים התקשו להסיר את העטיפה ביד אחת, תלמיד שלישי נעזר בשיניים ובשפתיים על מנת לפתוח את הסוכרייה. באתגר נוסף- התבקשו לקלף תפוח אדמה עם יד אחת. לאחר מכן, לשרוך את הנעליים בעזרת יד אחת בלבד.

 

במהלך השיחה איחל: "אני מקווה שבמסגרת השנתית יחד עם 'תיקון עולם', טיפה תשנו את החשיבה שלכם" בבקשה מהתלמידים הוסיף: "יום אחד שתהיו אנשי עסקים מצליחים- תעסיקו אותה כשהיא תגיע לראיון עבודה, תנו לה צ'אנס. המעט שאפשר לעשות הוא להקל עליה בחברה".

 

התפעלנו מהתעניינות התלמידים ומהשיתוף האישי של התלמידים בסיפורים מהחיים יחד עם אדם עם מוגבלות. אחת התלמידות סיפרה: "בן דוד שלי בן 13 חי עם תסמונת טורט, בכל פעם שאני נפגשת איתו- אני לומדת שיעור מחדש איך אני צריכה להתייחס אליו ולאנשים שדומים לו".

 

פוסטים אחרונים

חפש