תל אביב

3 בתים פתחו את סלון הבית לשיח על צרכים מיוחדים, מוגבלות והצורך לחיות יחד בשילוב נכון.

במסגרת פרויקט 'צמד בסלון' של תכנית 'תיקון עולם' בהובלת עמותת עדי צוינו אירועי 'היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות' באמצעות מפגשים ושיח בנושאים הנוגעים לחייהם של אנשים החיים ובני משפחות. 3 מהם התקיימו בתל אביב.

 

בסלון ראשון השתתפו כ 20 אורחים יחד עם המתארח נוי צברי, שסיפר על החיים עם כסא גלגלים, בסיכום במפגש תיאר את השיח שנוצר: "היה מהמם, ומרגש ופתוח מאוד! חוויה ממש טובה ואלומה מקסימה. תודה על החיבור ביננו. שמחתי לקחת חלק ביום החשוב הזה, אני יודעת כמה הוא חשוב".

 

אלומה אלמוג מארחת המפגש סיכמה: "היה ערב מקסים וכל כך חשוב! נוי מיוחדת וקסומה שיתפה אותנו בסיפורה ואח"כ היתה כנה ופתוחה לענות על התשובות שעלו. היתה לנו זכות לשמוע את סיפורה".

 

בסלון נוסף- בבית משפ' גל התארחו אור ואור אלתרמן ברנע- הורים לילד עם אוטיזם. בשיחה עם כ 30 בני נוער ושכנים שיתפו בפרויקט חייהם כהורים וכיזמים: אור הקימה את קבוצת 'אמהות מאמזון' שבה שיתפה שבנה אובחן עם אוטיזם בתפקוד גבוה. אור ואור יצאו מאז לסדרת הרצאות להובלת שינוי בעזרת סיפור חייהם.

 

"היה מאוד מרגש" סיכם המתארח אור ברנע "במיוחד העובדה שהגיעו 30 צעירים שהם אפילו לא הורים. עובדה שהם הגיעו במיוחד לשמוע אותנו ממש שמחה אותנו, זה מעורר תקווה". המארחת אולה גל: " היה מדהים. יותר ממה שדמיינתי כולם כל כך נהנו הבית היה מלא עד אפס מקום , הסיפור שלהם מדהים זוג חזק ומקסים".

 

בסלון נוסף התארח יוצר סרט ופרויקט 'אח שלי גיבור' אנוש קסל. במפגש סיפר איך נראים חייו של אדם החי עם אח עם תסמונת דאון. במהלך המפגש הוקרנו קטעים מתוך הסרט 'אח שלי גיבור', לצד סיפור ושיח על תהליך יצירת הסרט וטיולים במסגרת פרויקט הטיולים המשותפים של 'אח שלי גיבור'.

 

חפש