תלמידי רוטברג רמת השרון משנים תפיסת עולם

פוסטים קשורים

תלמידי רוטברג רמת השרון משנים תפיסת עולם

"בהתחלה חששנו להגיע ולראות את הדיירים ואת מצבם, אבל כבר מהגן הראשון כשראינו את הילדים הקטנים הבנו שהם מיוחדים במינם, שכל אחד מהם מקבל טיפול אוהב וטוב ובעיקר שהוא ילד כמונו ואין סיבה לפחד או להרגיש רע" כך סיכמה תלמידת ביה"ס 'תיכון רוטברג- רמת השרון' סיור שקיימה יחד עם חבריה במרכז 'עדי נגב- נחלת ערן' במסגרת מיזם "תיקון עולם- ביחד זה אחד"

תמי מאור- local- קול ברמה

תלמידי שכבת י' בתיכון רוטברג לוקחים השנה חלק בפרויקט "תיקון עולם" של עמותת "עדי נגב" במסגרתו הם נחשפים לנושא הרחב של אנשים עם מוגבלויות. התלמידים למדו את סיפור חייו של דורון אלמוג, נפגשו עם בעלי מוגבלויות ביום נגישות ושמעו הרצאה מהעיתונאית חגית רון רבינוביץ' שמשפת בסיפור חייה עם בנה החי עם אוטיזם. בשבוע האחרון יצאו תלמידי השכבה לעדי נגב, כפר שיקומי ישראלי לתינוקות, ילדים ומבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה, מייסודו של האלוף במילואים דורון אלמוג.

 

כבר בתחילת הסיור, התלמידים יצרו קשר מיידי עם תינוקות וילדי המעון, והמדריכים נפעמו לראות את הרגישות והעדינות בהתנהלות תלמידי ביה"ס רוטברג, שקיימו סיור מקיף, הכולל קשת רחבה של תחומי פעילות: בתי מגורים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ונכויות, בית חולים סיעודי מורכב לתינוקות, ילדים ובוגרים, מרכז פרא-רפואי ובריכה הידרותרפית

 

בסיום הסיור, אחת התלמידות סיכמה את החוויה המטלטלת: "הכיתה שלי ביקרה בעדי נגב. תחילה קצת חששנו להגיע ולראות את הדיירים ואת מצבם, אבל כבר מהגן הראשון אליו נכנסנו ראינו את הילדים הקטנים והבנו שהם מיוחדים במינם ושכל אחד מהם מקבל טיפול אוהב וטוב ובעיקר שהוא ילד כמונו ואין סיבה לפחד או להרגיש רע. באחד הגנים אליו נכנסנו הלכתי לדבר עם אחת הילדות שהסתכלה על עצמה במראה וצחקה, התקרבתי אליה וקראתי לה, בהתחלה היא לא הסתכלה לי בעיניים אבל אחרי כמה דקות היא הסתכלה עליי ועשתה לי שלום וצחקתי איתה והופתעתי לראות איזה הרגשה טובה זה עשה לי. אני חושבת שהסיור הזה חשף אותנו לאנשים האלה שאנחנו מכלילים כשונים אך הם מדהימים ומיוחדים, לטוב לב של אנשים על פי האופן שבו הש"ש ובנות השירות והמטפלים במקום נותנים מעצמם והכל באהבה ענקית למקום הזה ולאנשים בו למרות הקשיים. למדנו להעריך את מה שיש לנו ואת הדברים הקטנים כמו אפילו להסתרק בעצמנו בבוקר".

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חפש