אורי גור אריה

"לקבל את השונה והמיוחד"

 

בישראל מאות אלפי משפחות מיוחדות – משפחות שבין בני המשפחה יש אדם החי עם מוגבלות. מדובר באנשים עם מוגבלויות שונות ובעיקר מוגבלות פיזית, נפשית, שכלית  ואוטיזם.

נכון להיום החברה הישראלית עדיין לא למדה לקבל אנשים עם מוגבלות כשווים וכמו שהם, לחבק אותם ולהכיל אותם ויש עוד הרבה מאד לעשות ולשפר בעניין זה. יתירה מזו – גם היום עדיין א.נשים רבים, כתבים ומגישים בערוצי הטלוויזיה, שחקנים בסדרות, בסרטים ובהצגות, משתמשים במילים כמו "אוטיסט", "מפגר", "מפגרת" וכו' בתור קללה ובכך פוגעים ומעליבים ציבור שלם על לא עוול בכפו. 

העברת מסר של קבלה, הכלה ומתן הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות ושינוי השיח עליהם ואליהם לשיח יפה ומכבד מובאים בהרצאה מעניינת ומרגשת של אורי גור אריה, עו"ד במקצועו ופעיל חברתי בהתנדבות בעמותות העוסקות בנושאים אלה מזה שנים רבות. 

במסגרת ההרצאה אורי מספר את הסיפור האישי של משפחתו ושל הדר בנו המקסים, שנולד עם תסמונת גנטית נדירה שגורמת לעיכוב התפתחותי מוטורי ושכלי והוא צעיר עם מוגבלות שכלית התפתחותית. 

זאת הזדמנות לשמוע סיפור חיים של משפחה מיוחדת אחת, זוג הורים ושלושה אחים, שחייה השתנו באחת, עת הצטרף למשפחה תינוק חמוד שלאחר מספר חודשים אובחן עם תסמונת נדירה בשם רובינשטיין–טייבי. ההרצאה מתארת את ההתמודדות האינסופית בבעיות רפואיות, קוגניטיביות וחברתיות והדאגה האינסופית בעבר, בהווה וגם בשאלות רבות הקשורות לעתיד ואת הבחירה בחיים נורמליים ככל האפשר, במשפחה ובאהבה. 

סיפור זה הוא בעצם סיפורן של מאות אלפי משפחות שזקוקות לתמיכה, לקבלה והכלה של הרשויות בישראל ושל כלל הציבור בהתמודדות האינסופית שלהן.

ההרצאה מתארת גם את הפעילות המתבקשת מהמשתתפים לצורך שיפור היחס והשיח כלפי  אנשים עם מוגבלות  ונותנת לקהל הצעיר כלי עבודה לעתיד, על מנת שכל אחד ואחת יהפכו לשגרירים של המשפחות המיוחדות ויסייעו לשפר את פני החברה בישראל.

להזמנת הרצאה

אורי גור אריה 054-8664544

חפש