דבורי רוקח- בעולם של ריאליטי, אנחנו המציאות

בעולם של ריאליטי, אנחנו המציאות: בתקופת השיא של חייה, עם שני ילדים ובית במושב, נולדה לדבורה תינוקת יפה, חייכנית וממלא אושר, הבת שיר-אל נולדה עם עיכוב התפתחותי וזו העניקה לדבורה מבט חדש על החיים.

כששיר-אל הייתה בגיל חמש, בישרה מנהלת התפתחות הילד בתל השומר לדבורי ששיר-אל מאובחנת עם מוגבלות שכלית קשה. היא לעולם תזדקק לטיטול והלמידה שלה תהיה מורכבת, כך שאי אפשר ללמד אותה כמעט כלום. הרופאה בישרה לדבורי שאפילו את המילה היחידה ששיר-אל כבר למדה להגיד: "אמא"- היא תשכח.

כשיצאה מהמחלקה הסתכלה דבורי על השמים ובדמעות כאב אמרה: "אלוהים הגזמת". דבורי חשה אז שעולמה התנפץ לרסיסים, אך בהחלטה אמיצה בחרה להתחיל את המסע הזה מחדש: ביחד עם שיר-אל. הילדה שלא מדברת אבל מי שלימדה אותה שפה חדשה: שפת הלב.

דבורי הבינה שהדבר הכי חשוב לה הוא שילדיה יהיו מאושרים, מאז משקיעה רבות בדברים שיעשו את שיר-אל מאושרת, מאז עולמם של משפחתה סובב סביב טיולים בטבע, ים, חטיפים טעימים ועוד – הכל כדי לתת אושר לשיר-אל.

דבורי רוקח משמשת בתפקיד מאמנת מוסמכת, מנחת קבוצות מטעם האיגוד הישראלי לקואוצ'ינג (איק"א), מרצה בימי עיון והעשרה על חשיבות התרומה לקהילה, בדגש על כוחם העצום של המתנדבים, אשר מאפשרים לילדים כמו  שיר-אל לצאת לאור ולחוות חוויות שממלאות אותם באושר.

בהרצאה מעוררת השראה נוגעת דבורי בנקודות הקשות ביותר בחיים, בכאב אך גם בהומור, ובכך נותנת כלים מעשיים להתמודד עם אתגרי החיים.

לתיאום הרצאה: דבורי 050-6778635
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עדי' tikun.olam@adi-il.org

 

חפש