דבורה שתיוי- בעולם של ריאליטי, אנחנו המציאות

בעולם של ריאליטי, אנחנו המציאות: בתקופת השיא של חייה, עם שני ילדים ובית במושב, נולדה לדבורה תינוקת יפה, חייכנית וממלא אושר, הבת שיר-אל נולדה עם עיכוב התפתחותי וזו העניקה לדבורה מבט חדש על החיים.

 

כששיר-אל הייתה בגיל חמש, מנהלת התפתחות הילד בתל השומר בישרה לדבורה שלשיר-אובחנה עם מוגבלות שכלית קשה, היא לעולם תזדקק לטיטול והלמידה שלה תהיה מורכבת, כך שאי אפשר ללמד אותה כמעט כלום. הרופאה בישרה לדבורה שאפילו את המילה היחידה ששיר-אל כבר למדה להגיד: "אמא"- היא תשכח.

 

כשיצאה מהמחלקה דבורה הסתכלה על השמים ובדמעות כאב אמרה: "אלוהים הגזמת". דבורה חשה אז שעולמה התנפץ לרסיסים, אך בהחלטה אמיצה בחרה להתחיל את המסע הזה מחדש: ביחד עם שיר-אל. הילדה שלא מדברת אבל מי שלימדה אותה שפה חדשה: שפת הלב.

 

דבורה הבינה שהדבר הכי חשוב לה הוא שילדיה יהיו מאושרים, מאז משקיעה רבות בדברים שיעשו את שיר-אל מאושרת, מאז עולמם של משפחתה סובב סביב טיולים בטבע, ים, חטיפים טעימים ועוד – הכל כדי לתת אושר לשיר-אל.

 

דבורה שתיוי משמשת בתפקיד מאמנת מוסמכת, מנחת קבוצות מטעם האיגוד הישראלי לקואוצינג (איק"א), מרצה בימי עיון והעשרה על חשיבות התרומה לקהילה, בדגש על כוחם העצום של המתנדבים, אשר מאפשרים לילדים כמו  שיר-אל לצאת לאור ולחוות חוויות שממלאות אותם באושר.

 

בהרצאה מעוררת השראה דבורה נוגעת בנקודות הקשות ביותר בחיים, בכאב אך גם בהומור ובכך נותנת כלים מעשיים להתמודד עם אתגרי החיים.

 

לתיאום הרצאה: דבורה- 050-6778635
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עלה' tikun.olam@aleh-israel.org

 

 

חפש