חגית רון רבינוביץ

חגית רון- רבינוביץ'- "הבן שלי. אח שלו"
משך הרצאה: שעה וחצי- שעתיים

אזור מרכז בלבד

חגית היא אם לארבעה ילדים, בנה בכורה עילי הוא אוטיסט בתפקוד נמוך. היא כתבת מגזין בכירה ב'ישראל היום' ויוצרת סרטים דוקומנטריים, נציגת ישראל באו"ם לשנת 2014 , שם הרצתה ביום האוטיזם הבינלאומי.

בהרצאה מרתקת חגית מבקשת להכניס את התלמידים ל"בתים המיוחדים" בהם גדלים ילדים עם צרכים מיוחדים, מייחלת להרחבת המבט כלפי השונה והאחר, ולהושטת היד לעברו. בדרכה המרגשת אך מלאת ההומור- מבהירה לתלמידים את הלקות התקשורתית שלא יורדת מסדר היום הציבורי ומשתפת במקומם של המתנדבים השונים בחייו של עילי.

ההרצאה מלווה בהקרנת סרטה הדוקומנטרי "זה אח שלי". הסרט הדוקומנטרי שמוקרן בחלקה השני של ההרצאה מאיר את עולמם של 'גיבורי המשנה' במשפחות המיוחדות, "האחים של". גיבורי הסרט הם נערים בני עשרה, וקהל התלמידים מזדהה עימם ומתרגש איתם. בסיום המפגש, חגית משתפת את התלמידים בפריצת הדרך שחוותה עם עילי לפני שנתיים.

על פריצת הדרך ניתן לקרוא בכתבה :'כוחן של מילים'

משובי  צוותים חינוכיים:

מירב, רכזת 'תיקון עולם- עמותת עלה' חטיבת "מקווה ישראל" חולון: "המון תודות חגית. ההרצאה הייתה כל כך מעניינת ומרגשת, והסרט מרתק. דברייך המשיכו להדהד בקרב התלמידים גם בימים שאחרי ההרצאה".

דהאבייה, רכזת 'תיקון עולם- עמותת עלה' דליית אל-כרמל: "חגית היקרה, זכינו להכיר אישה מיוחדת כמוך, תודה רבה לך שהענקת לנו חווית למידה מיוחדת ומרגשת אודות השונה והאחר"

עינת, רכזת שכבה, קריית חינוך 'דרור': "חגית, התלמידים מבקשים למסור שההרצאה שלך הייתה "ההרצאה הכי טובה ששמענו בחיים". תודה על חשיפה כל כך מדויקת לנושא כל כך חשוב."

הילה, רכזת 'תיקון עולם- עמותת עלה', תיכון רוטברג רמת השרון: "כולנו נדהמנו למראה שכבה שלמה יושבת מרותקת, מתעניינת, מתרגשת. תודה חגית. המפגש איתך היה חוויה כל כך משמעותית לכולנו".

לתיאום מפגש: חגית-  054-6742077  hagitr@israelhayom.co.il
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עדי tikun.olam@adi-il.org

חפש