חמוטל ינאי- ככה פתאום באמצע החיים

ככה פתאום באמצע החיים: חמוטל ינאי בת 48. נשואה ואם לשלושה ילדים. כל חייה עברה מסלול נורמטיבי, שילבה קריירה, חיי משפחה, חיים חברתיים והתנדבות. לפני כשנתיים חוותה התקף מאניה. כתוצאה מכך נאלצה משפחתה לאשפז אותה בכפייה בבית חולים 'שלוותה' לבריאות נפש, בעקבות אבחון שגילה שלחמוטל יש הפרעת נפש דו-קוטבית (מאניה-דיפרסיה). חמוטל שהתה בבית חולים במשך כחודשיים, במהלכם אוזנה בעזרת כדורים פסיכיאטרים.

לאחר שהשתחררה, שיקמה בהדרגה את חייה תוך כוונה להפחית את האופי האינטנסיבי של חייה הקודמים. חמוטל רצתה להבין מה היו הנסיבות שהובילו לפריצת ההפרעה- באמצע החיים. בתקופה זו הבינה שבוער בה הרצון לסייע למתמודדי נפש ומשפחותיהם ולחולל שינוי בתפיסת החברה בנוגע לעולם בריאות הנפש, מתוך הבנה שהגיע הזמן להפסיק ולפחד מהעולם הזה, פחד הנובע מחוסר ידע והבנה של משמעות חייהם של אנשים עם מחלת נפש. לפני כחצי שנה יצאה למסע הרצאות לקהל הרחב, לאוכלוסיית מטפלי הנפש, למתמודדים ולבני משפחותיהם.

בהרצאה מרגשת- חמוטל מאירה את העולם הזה באור אחר וכתוצאה מכך- מעוררת עניין בקרב אנשי הוראה, בני נוער וראשי מערכות בריאות הנפש, כל זאת במטרה לפעול למען שינוי חברתי ומשמעותי בנושא היחס למוגבלות סמויה.

לתיאום הרצאה: חמוטל- 052-6032709

לפרטים נוספים- משרד תכנית תיקון עולם- עמותת עדי tikun.olam@adi-il.org

 

חפש