דיאלוג בחשיכה – סיור בחושך מוחלט, בהנחיית מדריך עיוור או כבד ראיה: בתערוכה בלתי שגרתית זו- לא רואים בעצם דבר,אך מגלים עולם ומלואו ואולי בעיקר את עצמנו. במהלך הסיור המבקרים מסיירים בחללים חשוכים אך מעוצבים, כמו: טבע, פארק, עיר, שוק ובית קפה. כשהמדריכים נוטלים חלק פעיל במשימה עיקרית: לפקוח את עיני המבקרים בחושך, במטרה להוכיח כי עולמם אינו דל ומוגבל יותר – הוא רק שונה.

 

"דיאלוג בחשיכה" מבוסס על יצירתיות חברתית, הוא משמש במה למגעים אנושיים הדדים בעלי משמעות ושיעור חברתי חשוב – כיצד מוגבלות יכולה להפוך לכוח. במהלך המפגש המבקרים נחשפים לעולם חושים עשיר- הטמון בכל אחד ואחת, ובכך נוצר מפגש נטול דעות קדומות בין אנשים שאינם רואים לבין אנשים רואים.

 

על מנת להפיק תועלת מרבית נדרשת תשומת לב לפני הביקור ובמהלך הפעילות:

 

  1. כל קבוצת סיור מוגבלת ל- 10 משתתפים. הסיור מתקיים בקבוצות של עד 12 משתתפים כאשר מדי רבע שעה יוצא סיור. רצוי לחלק את המשתתפים לקבוצות מראש, על מנת לחסוך בזמן המיועד לפעילות. הרכב הקבוצות משפיע מאוד על אופי הפעילות ולכן כדאי להקדיש מחשבה לפעילות חלופית בזמן ההמתנה.
  2. לכל קבוצת תלמידים- נדרש ליווי מלווה מבוגר- מורה/ הורה/ מדריך. מומלץ שהמלווה יכיר את הקבוצה ויוכל לסייע לה במהלך החוויה. המלווה יצטרף יחד עם הילדים לכל אורך הסיור.
  3. מומלץ להגיע עם נעליים נוחות.
  4. במידה ובקבוצה משתתפים עם צרכים מיוחדים, מגבלות גופניות, או קבוצות של חינוך מיוחד, נא ליידע מראש, על מנת שנוכל להיערך בהתאם.

משך הסיור: כשעה ורבע.
הפעילות מותאמת לכיתות ד' עד י"ב.

 

לתיאום פעילות: ריקי- 03-6503050  riki@icmh.org.il
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עלה':  tikun.olam@aleh-israel.org