טיול משולב: חברת פאראטרק פועלת לשילוב ושוויון חברתי- באמצעות הובלת טיולים משולבים של אנשים "רגילים" יחד עם אנשים החיים עם מוגבלות. 

 

במהלך הטיול המשתתפים נעזרים בכיסא גלגלים- 'טרקר' המותאם לתנאי שטח. בעזרת שיתוף פעולה קבוצתי מתאפשר לאנשים עם מגבלה פיזית להצטרף לטיול במסלול מאתגר בטבע, כאשר משתתפי הטיול זוכים לחוויה עם ערך מוסף, לקבל נקודת מבט של אדם עם מוגבלות, לקחת חלק בשיעור משמעותי לחיים ולחוויית טיול שטח עם רובד ערכי.

 

במהלך הטיול נוצר שיח פתוח בה המצטרפים משתפים את קבוצת המטיילים בסיפורם האישי והמרתק, חושפים אתגרים מחיי היומיום ופתרונות אלטרנטיביים. המשתתפים לומדים זה על זה ומגלים שרב הדומה על השונה. האתגר המשותף של נשיאת ה'טרקר' לאורך המסלול מזמנת תקשורת אישית מיוחדת, מייצרת גיבוש ושיתוף פעולה קבוצתי, כזה שמערב את כל המשתתפים- בצורה הטובה ביותר.

 

פרויקט 'פאראטרק' נולד מתוך סיפור חייו של מנכ"ל ומייסד החברה- עומר צור: אביו שמוליק צור, נפצע ונותר משותק בעקבות מלחמת יום כיפור, 35 שנה לאחר מכן- בנו עומר יצא ל"טיול אחרי צבא", אז החליט שגם לאביו שלו מגיע טיול כזה, עומר פיתח פטנט להתניידות אנשים עם מוגבלות בתנאי שטח ובמקביל גייס חברים ובני משפחה כדי להגשים את חלומו: טיול שטח יחד עם אביו בהרי הטאורוס שבטורקיה.

 

לטיול המיוחד הצטרפו חברים ובני משפחה- שנרתמו כדי לסייע בנשיאת ה'טרקר', וגם רק כדי ליהנות ביחד. משתתפי הטיול העידו שהייתה זו חוויה משנת חיים עבורם, רבים הופתעו שעל אף שהגיעו בתחושת "נתינה", הם זכו לקבל וללמוד שיעור חשוב על התמודדות וקבלת האחר- מסר אותו מיישמים בחייהם.

 

לתיאום טיול: עומר 052-3750767
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עלה':  tikun.olam@aleh-israel.org