סדנת 'כולנו יכולים'

סדנת 'כולנו יכולים'- בהובלת נערכת במתכונת מפגש  ותחנות פעילות- בהובלת ספורטאים עם מוגבלויות שונות, כתוצאה מתאונות דרכים, פעולות איבה, מלחמות ומוגבלות מולדת. הפעילות בהובלת נציגי 'עמותת משכן היזמות'- כוללת מיצג ענפי ספורט שונים של אנשים עם מוגבלות, במהלכו מתקיים דיון על סיפורם האישי של הספורטאים.

 

המפגש מהווה יום חוויתי לתלמידים, יחד עם ספורטאים עם מוגבלות, בכך לומדים להכיר מקרוב תחושה של אדם עם מוגבלות ראיה, שמיעה ובכלל מגבלה מהי.

 

שלב ראשון כולל הרצאה, סיפור אישי והסבר מפורט על ענפי ספורט שונים, לאחר מכן מתקיימת הצגת ראווה של שחקני הכדורסל במגרש ספורט. בשלב שני- התלמידים מתנסים בעצמם במשחק בעמידה ובישיבה נגד נבחרת הספורטאים, הנעזרים בכיסאות גלגלים.

 

במהלך הסדנה- המשתתפים מקבלים כלים להתמודדות בחיי היום יום, לצד מסרים חינוכיים, כמו קבלת השונה, התגברות על מכשולים, התמודדות, עזרה הדדית, זהירות בדרכים. הסדנה מעודדת את המשתתפים לעבודה קבוצתית, עבודה אישית ועמידה ביעדים תחת לחץ זמן. בפעילות ייחודית המשתתפים מרגישים את משמעות ערך החברות, יכולת לבקש עזרה כמו גם הענקת עזרה, רצון להצליח כמניע משמעותי, אמונה עצמית ביכולות אישיות, אחריות ועוד.

 

דרישות חובה:
אולם ספורט נגיש, כיתות לימוד נגישות
בגדי ספורט-המלצה, נעלי ספורט -חובה

 

לתיאום מפגש: כפיר 054-2446800 Kfirn10@netbision.net.il
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עלה':  tikun.olam@aleh-israel.org

 

פוסטים אחרונים

חפש