מתגייסים להקמת מרכז תעסוקה לתלמידים עם אוטיזם

מנהיגות לדוגמה: תלמידי בית ספר הריאלי הדר- חיפה השתתפו במפגש עם בני נוער עם אוטיזם, בעקבות המפגש- החליטו להירתם לגיוס תרומות להקמת מרכז תעסוקה ייעודי לבוגרי בית ספר לחינוך מיוחד 'הרים'

שיעור בתקשורת ומדיניות רווחה: בשיעור ראשון בהשתתפות תלמידי בית ספר 'הריאלי הדר' הכירו מקרוב בני גילם עם אוטיזם הלומדים בבית ספר 'הרים- גבעת עדה'. בסיטואציה מרתקת, יון הניח על דניאל את ראשו, לשכיבה במשך דקות ארוכות, דניאל מצידו- הניח על יון את ידו, תוך כדי שיחה אישית. התקשורת בין דניאל ליון מינימלית,  אבל דניאל הצליח להרגיש אותו. מחזה מרגש לכשעצמו, כאשר שני נערים בגיל ההתבגרות יושבים ומתקשרים בצורה מדהימה שכזו.

תלמידי הריאלי למדו על עולמם וחייהם של ילדים  עם אוטיזם, מאפיינים הנוגעים לקושי בתחום החברתי, שפתי ותקשורתי. אבל כאן, הסיטואציה ממחישה תקשורת ללא מילים,  אהבה ללא גבולות וזכות גדולה לתת ובעיקר לקבל.

ולשיעור השני, שמוכיח עד כמה 'ביחד זה אחד' מחלחל ומשפיע ביחס בני הנוער: לקראת סיום השיעור, כמו בכל פעילות התנדבותית ושיעור חינוך, התלמידים מתבקשים לסכם במילה אחת איך הרגישו ומה החווויה שתיזכר? התלמיד ליהוד סיכם: 'היה מרגש', התלמידה עדי סיכמה: 'חווית למידה', רכז מיזם 'תיקון עולם' בביה"ס בן בנאדו סיכם:  זכות גדולה'. ואז, אחרי בחירת תלמידים במילים רבות חיוביות התלמידה מיטל בחרה דווקא במילה יוצאת דופן: "אכזבה".

המשתתפים הביטו על מיטל בפליאה: "למה אכזבה?" ומיטל השלימה את דבריה בקול חלש ושברירי: "אכזבה מהמדינה". המילים האלו נאמרו על רקע מאבק מנהלת בית הספר לחינוך מיוחד 'הרים- גבעת עדה'  חני קרשטינו להקים מרכז תעסוקה שיכשיר את תלמידי בית הספר  ליום שאחרי גיל עשרים ואחת. באמצעות הקמת מרכז התעסוקה, קרשטינו מבקשת לייצר סביבה תומכת לתלמידים, כך ירכשו מיומנויות מתקדמות שיאפשרו שילוב במרכזי תעסוקה בקלות, יקבלו יציבות תעסוקתית, ויהיו מעורבים בחיי החברה ובתרומה למסחר. המרכז מיועד לתלמידים בגיל 21- היום שמפחיד הורים רבים לילדים עם מוגבלויות

מיד לאחר מכן, התלמידה מיטל ששותפה לפרלמנט 'מנהיגי תיקון עולם' ביקשה מחבריה: "לעזור להם לגייס כסף  ומשאבים, על מנת שיצליחו להקים את מרכז התעסוקה".

בתאל קטורזה כהן- רכזת פרויקטים במיזם תיקון עולם: "לא הצלחתי לסכם במילה אחת את התחושות שלי, אבל הבטחתי  לתלמידות שאנחנו נעשה שינוי ביחד. תיקון עולם זה מיזם חינוכי שבכל יום למעדי מ10000 תלמידים לומדים שיעור חדש וחשוב. היום למדנו שיעור חשוב שיעור בתקשורת ומדיניות רווחה"

פוסטים אחרונים

חפש