סטנדאפ שובר מחיצות

סטדנדאפ ושיר בשפת הסימנים: במסגרת הצגות 'תיקון עולם' תלמידי בית ספר 'שי עגנון- נתניה' ותלמידי תיכון 'מרחבים- נגב' השתתפו בהרצאה מיוחדת, בהובלת הסטדנאדפיסטית תכלת גינס.

 

במפגש בבית ספר 'שי עגנון- נתניה' בהשתתפות כ 150 תלמידי שכבה ט'- גינס חשפה את סיפור חייה, סיפקה הצצה למאחורי הקלעים בהכנות למופעי סטנד אפ ברחבי הארץ. גינס סיפרה מה עמד מאחורי ההחלטה להיחשף ולהציג את סיפור חייה, השימוש בהומור לשבירת מחיצות ובחירתה בסטנדאפ ובכתיבה יוצרת כקריירה.

 

בשלב שני, התלמידים השתתפו בהתנסות מיוחדת, באמצעותה הרגישו מעט מה חווה אדם אדם עם מוגבלות שמיעה. בהתנסות משימתית- נציגים מתוך הקהל נדרשו לחבוש 'אוזניות אוטמות רעש', במטרה לנטרל את חוש השמיעה, במקביל- תלמידים אחרים נדרשו להקריא בקול ולבחון אם חובש 'אוזניות אוטמות רעש' מצליח לזהות את המילה. בכך חוו מעט כיצד אדם עם מוגבלות שמיעה מתמודד בשיח עם אנשים וכיצד קריאת השפתיים מסייעת לאנשים עם מוגבלות שמיעה בחיי היום יום.

 

בסיום המפגש המשמעותי, נבחרת 'תיקון עולם' בבית הספר הפתיעה את גינס., כאשר עלו לבמה במופע קצר: שיר בשפת הסימנים. לפני המפגש המיוחד נבחרת 'תיקון עולם' התאמנה על השיר שנבחר- "אני ואתה נשנה את העולם', אותו הציגו בפני תכלת. לצפייה:

 

תודה מיוחדת לרכזת חברתית שירן גיל, למורות ולתלמידות נציגות 'פרלמנט תיקון עולם' שירלי דסקלו ונועה ראובן.

 

במפגש נוסף, כ 170 תלמידי שכבה ט' מבית ספר 'מרחבים' השתתפו בהרצאה דומה- בהובלת תכלת גינס. בסיום המפגש- שנערך ב- 2 סבבים- רבים מהתלמידים ביקשו מתכלת לקבל הדרכה בלמידה נוספת שפת הסימנים, ביקשו להשתתף במופע סטדנאפ חלקם נחשפו בסיפור אישי על היכרות עם מוגבלות.

 

 

פוסטים אחרונים

חפש