תלמידים מספרים: איך המיזם משפיע עלינו

על טיול בית ספר יחד עם תלמידים צרכים מיוחדים: "כל מה שצריך כדי לשלב בטיול ילדים עם מוגבלות זה היכרות והרבה אהבה

על סיור במרכז עדי: "זה מקום שכל ילד צריך לבקר בו. זו לא זכות לבקר, אלא חובה"

"זה היה היום החשוב ביותר השנה"

"הבנו שכולם שווים, לכל אחד יכול באמצע החיים לקרות שקרוב משפחה או חבר יהיה עם קושי. אנחנו יודעים שזה קיים וטוב שזה במודעות שלנו".

"הסיור היה חשוב מרגש ומכניס לפורפורציות. הנוער שלנו הראה רגישות, הבנה והכלה ואנו גאים בהם מאוד. התרגשנו מאוד, למדנו להעריך, והכי חשוב, התלמידים הראו נכונות"( צוות עירוני א- מודיעין)

 

על סדנה להמחשת סוגי מוגבלות: "כשטיפסנו במדרגות עם כיסוי עיניים הרגשתי מה עובר על אדם עם ליקוי בראיה, חברים שלי תמכו בי, הבנתי שחשוב לסמוך על חברים טובים שיעזרו שלא ניפול. כולנו קצת עם לקות בראיה בכל מיני דברים, אז זה טוב שיש לידינו אנשים עוזרים ותומכים"

על מפגש עם אנשים עם מוגבלות: "אני תמיד מתלונן על הלימודים. הם, עם כל הקשיים שלהם, לא מתלוננים…צריך להעריך קצת יותר"' "כולם לוקחים הכל כמובן מאליו, זה בכלל לא מובן"
"זאת הייתה חוויה אחרת…אני מקווה שנבוא שוב"

"אומרים שעם בונה צבא וצבא בונה מדינה. אני מאמין שאתם, הדור הבא תבנו את המדינה בהיבט של שינוי היחס לאנשים עם מוגבלויות"( בן נעים מרצה עם מוגבלות שהצטרף לסיור תלמידים במסגרת המיזם)

 

על השפעת המיזם בבית הספר: "הפרויקט יצר שיתוף פעולה, לא רק בין אוכלוסיות שונות בחברה, כי אם גם בבית הספר- מורים ותלמידים"

"עצם הנתינה לאחר בנתה קומה אחרת בנפש התלמידים דבר שלדעתי לא נבנה רק בשיחות אמונה בכתלי בית המדרש. היציאה של האני ממרכז החיים והראיה של קושי אחר זה דבר ענק שגרם לנו ככיתה להוציא מתוכנו דברים נפלאים"

"המיזם גרם לי לראות את החיים אחרת. התכנית הראתה לי כמה כל אחד שונה מהשני, היא גרמה לי להסתכל בחשיבות יותר על החיים ולהעריך אותם הרבה יותר, החיים שלי ושל כולם הם מתנה מיוחדת. זכינו. לא כל אחד מתנהל באותה צורה וכל אחד מעביר את החיים שלו בצורה אחר"(התלמידה ספיר-ביה"ס המר- דרכא, נתיבות)

 

פוסטים אחרונים

חפש